×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

تازه های خبر

true
    امروز  سه شنبه - ۳۱ فروردین - ۱۴۰۰  
true
false

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان جنوبغرب تهران و به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در این جلسه که با حضور “نصرالله پریچهره” مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران برگزار شد، گفت: واقعیت اینکه، آنچه در همه جای مدیریت کشور مطرح است، این است که ما به امور پیشگیری بپردازیم. در مسائل اجتماعی نیز توجه به آینده جوانان می تواند کشور را در ابعاد مختلف ایمن کند.

وی با اشاره به مسائل جوانان طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، عنوان کرد: در اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی و کودکان کار، همه باید به عنوان یک ابراز کارشناسی و علمی به سراغ حل آنها برویم.

استاندار ادامه داد: در این زمینه با توجه به آمار و ارقامی که فراروی ماست و برنامه ریزی هایی که داشته ایم، موفق نبوده ایم، اما دولت در زمینه کنترل و مهار اجتماعی تلاش بسیاری داشته است.

وی گفت: در برنامه ششم، نمادی برای آموزش و پرورش طراحی شده و نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان نیزدر همان راستاست که ما بتوانیم توانمند سازی را در دانش آموزان تقویت کنیم.

استاندار تهران تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان و آموزش پرورش می توانند در زمینه توانمند سازی، آموزش زندگی خانوادگی، فرزندپروری و تحمل نقدپذیری، رشد همه جانبه داشته و کمک حال باشند.

محسنی بندپی با اشاره به فرهنگ کارآفرینی گفت: ما شاهد یک فقدان فرهنگ کارآفرینی در جامعه هستیم، لذا باید آموزش های لازم را به افرادی که دارای کمترین سواد فنی هستند، بدهیم‌‌ و باعث رشد و تقویت آنها شویم. در زمینه فرهنگ کارآفرینی نیز بهره گیری از ظرفیت جوانان باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که با اتکا به دانش و تلاش جوانان می توانیم به وضعیت بهتری در عرصه کارآفرینی دست یابیم.

وی تاکید کرد: امروزه روانشناسان اعتقاد دارند مسائلی که در ۲۵ و ۳۰ سالگی به بالا در رابطه با ناهنجاری های روحی و روانی بروز پیدا می کند، پایه گذاری آن در سنین ۱۰ تا ۱۲ سالگیست، بنابراین باید استرس و فشارها را در سنین پایه دور کنیم و امید به آینده را در این سنین تقویت کنیم.

استاندار تهران با اشاره به شرایط جمعیتی استان تهران افزود: سهم ۲۷ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، فدراسیون بین المللی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیرساخت های ورزشی متناسب با شرایط جمعیتی استان تهران نیست و نیاز به بازنگری دارد.

وی از لزوم برنامه ریزی برای جوانان گفت و تاکید کرد: در زمینه تاسیس خانه جوان نیز استان تهران نیازمند نگاه ویژه و مساعدت خاص است. از این رو در نامه به وزیر ورزش و جوانان مطالبات استان تهران در این زمینه ها مورد تاکید قرار می گیرد.

استاندار تهران، تحرک و تحول در امور جوانان را ضروری دانست و گفت: این بخش در اداره کل ورزش و جوانان، نیازمند تحرک بیشتری است و در این زمینه استانداری تهران حمایت لازم را به عمل می آورد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false